PREDSVATEBNI FOCENI

Předsvatební focení se stává stále více populární a tak jsem pro vás sepsala pár tipů, některé z nich můžete použít na jakékoliv jiné focení v exteriéru.

Zároveň se můžete inspirovat předsvatebním focením v tomto článku s krásnou Hankou a jejím partnerem Robinem, kteří mají svatbu v říjnu a fotky chtěli použít do Svatební knihy.


Proč předsvatební focení?


- Hlavní důvod je pro většinu asi ten, že se seznámíte s fotografem, zjistíte jestli vám bude vyhovovat jeho styl práce a jestli vám bude sympatický... přece jen s ním strávíte většinu vašeho svatebního dne. Opadne z vás také nervozita ze samotného focení.

Výsledné fotografie můžete použít na Svatební oznámení, webové svatební stránky nebo jako součást svatební výzdoby.


Kdy předsvatební focení naplánovat?


- Pokud chcete fotografie použít na Svatební oznámení je dobré jej naplánovat několik měsíců před svatbou. Také musíte počítat se lhůtou dodání upravených fotek. Já mám například na dodání 1 měsíc.


- Nejvhodnější a hlavně nejkrásnější doba na focení nejen předsvatebních fotek je navečer nebo před západem slunce ... tzv. zlatá hodinka ... nezaměnitelné teplé sluneční paprsky na výsledných fotkách působí velmi romanticky. S Hankou a Robinem jsme fotili právě v této zlaté hodince. Tu všem doporučuji i na samotné svatební portrétní focení. Při ostrém poledním nebo odpoledním slunci nebudou nikdy výsledné fotografie vypadat podobně, ani při sebelepší úpravě v počítači.


Co si na focení obléci?


- především pohodlné oblečení a obuv, ve které se budete cítit dobře. Platí, že v jednoduchosti je krása. Vždy je dobré, když spolu focené osoby barevně ladí. Já většinou doporučuji jemnější pastelové barvy, vyhnout se zelené a nepřehnat to s barevnými vzory, které v přírodě budou splývat s pozadím.


A v neposlední řadě není vůbec od věci, nechat se na předsvatební focení profesionálně nalíčit. U mě ho například pořídíte k portrétnímu focení za zvýhodněnou cenu ;)


Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • SOCIALS fb
  • SOCIALS ig
  • SOCIALS pnt
  • SOCIALS twt