O MNĚ

Vítejte v mé on-line galerii. Odmalička jsem měla potřebu neustále něco tvořit, kreslit, šít, fotit... Vybrat si v dospělosti jednu profesi je pro mě pořád stejně těžké, jako stát před rozhodnutím, jestli si dám nutellu nebo nugetu :D

Proto jsem se rozhodla spojit vše dohromady pod značku "maayaart" ..."mé-Májino umění". :)

V následujích okénkách vám představím jednotlivé mé lásky a vášně :

FOTOGRAFOVÁNÍ

Focení mě lákalo už od 5. třídy, kdy jsem začínala vnímat fotografický koníček mého táty. Fotil v 80tých letech s tehdy už moderní poloautomatickou Minoltou. Mě zasvětil do jednooké Flexarety...pro neznalé, to je foťák, do kterého se dívá zeshora :) Poté mě pustil k výbornému klasickému Zenitu. díky tomu jsem už na základce získala povědomí o cloně, času a citlivosti. Bavila mě i ta chemická alchymie při vyvolávání fotek v tátově temné komoře. Během střední školy jsem se věnovala hlavně tvorbě oděvů a znovu se ke mě focení intenzivně vrátilo s narozením mých dětí. Po narození syna jsem dostala muj první digitální Canon. Děti jsem fotila "jak o dušu" a protože se výsledky líbily kamarádkám a jejich kamarádkám, začal se z focení klubat hezký přivýdělek. Nejvíce mě ale začaly bavit svatby. Klidně bych si zopakovala i moji vlastní  :) Moc mě ta atmosféra, zachycování emocí, jedinečných momentek a všelijakých krásných svatebních detailů baví.  Focení je prostě láska na celý život.

V roce 2014 pro mě můj manžel vyhrál fotografický kurz u Roberta Vano, což byla pro mě skvělá zkušenost i zažitek.

VIZÁŽISTIKA

Na svatbách jsem pozorovala vizážistky a kadeřnice při čančání nevěst. Né každý výsledek se mi jako fotografovi a ženě líbil. A protože jsem chtěla rozumět správnému makeupu, aby vypadal dobře jak v reálu, tak i na fotkách, absolvovala jsem roku 2016 kurz líčení a česání v Make-up Institute Prague. Čas od času mě nevěsty oslovují i ohledně vizáže a namísto focení svatebních příprav, nevěsty nalíčím a učešu. Samozřejmostí je vždy nejprve zkouška, ze které musí zákaznice odejít spokojená. Vždy se snažím klientkám vyjít vstříc. Každá se musí v make-upu cítit dobře a krásně. Kdybych měla říct, co mě z těchto dvou věcí baví více, pak jsou to asi účesy. 

Nejsem distributorem žádné značky, pracuji nezávisle s profesionální kosmetikou různých profi make-up firem...MAC cosmetics, NYX cosmetics, Inglot, MUD.

ŠITÍ ODĚVŮ A KRESLENÍ

Tyto dva obory jdou v mém životě ruku v ruce. Šití oblečení je, dalo by se říct, moje královská disciplína :) Královská ve smyslu, že tomuto oboru z mých koníčků nejvíce rozumím. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku v oboru Návrhářství a modelářství oděvů. Na panenky jsem šila oblečky taky už na základce, dokonce jsem pár modních výstřelků za pomoci mámy, ušila i na sebe. Tužka v ruce byl můj kamarád dřív, než jsem začala mluvit. Úplně nejradši jsem kreslila koně. V osmé tříde napadlo mého tátu, že by se daly spojit mé dva nej koníčky a vzešly z toho úspěšné přijímačky na Návrhářství. To jsme ale ještě netušili, že za pár let kvalitní český textilní průmysl zlikviduje ten levný čínský :) Na dlouhou dobu jsem tedy šití dala k ledu a věnovala se focení. Ale protože jsem v těhotenstvích nabrala spustu kil, která mi zůstala, byla jsem donucena si čas od času něco ušít. Mám ráda pohodlnou minimalistickou módu, kterou bych chtěla nabídnout i vám v mém  e-shopu

Také umím ušít šaty na míru. Obzvláště jednoduché svatební šaty.

V mé online půjčovně šatů pro družičky naleznete šaty, které zakryjí drobné nedokonalosti těla, jsou zavinovací, takže se přizpůsobí kazdému typu postavy. Jsou z příjemného chladivého a odolného materálu. Po předchozí domluvě si můžete šaty vyzkoušet. 

MANDALY

Malování mandal vzniklo před pár rokama pro Velikonoční jarmark na základce mých dětí, jehož výtěžek byl vždy věnován na Kapku naděje. Čas od času si večer sednu a relaxuju při jejich tvorbě. Několik jich mám na prodej v mém e-shopu. Také Vám můžu vytvořit mandalu "na míru".

TANEC 

Zcela upřímně se přiznám, že tanec je asi jediný sport, který jsem schopná provozovat s radostí :) Běh, chůze, pilátes apod mě nikdy nebralo, vydržela jsem u všeho maximalně 3 měsíce. Takové to rčení, že si člověk na cvičení vypěstuje závislost u mě asi prostě nefunguje. Vždycky jsem našla 10 jiných činností, které bych dělala raději. Bohudík se rozmohly kurzy tance pro jednotlivce a tak byla Salsa a Latino mix jasná volba. 

CESTOVÁNÍ A JAZYKY

S manželem rádi cestujeme, objevujeme nové destinace a místní kulinářské speciality. Vypadá to, že i naše dvě děti cestovací dovolená baví více, než jen válení se 10 dní na jedné pláži. Pro mě je cestování například důležitejší, než mít to nejlepší, nejdražší a značkové zařízení v domácnosti. Po škole jsem byla 1,5 roku v německu jako Au-pair a stále se německy skoro plynule :D domluvím. Angličtinu jsem se začala postupem času učit sama a také se dorozumím.